A korábban mintegy tíz évig veszteséges, majd tavaly szerény nyereséget felmutató pécsi Konzum Rt. az első félévben is pozitív eredményt mutatott ki könyveiben. A számok egyrészt nehezen hasonlíthatók össze, mivel három társaság kikerült a konszolidációs körből, másrészt látszólag csökkent az eredmény, a tavalyi 90 millió forintról 13 millió forintra. Ahogy azonban a gyorsjelentés is kiemeli, tavaly az egyéb bevételek soron egy nagyobb ingatlaneladás szerepelt, az idén pedig ilyen nem volt. Így az építőanyag- és autókereskedő cégcsoport üzemi szinten is - az itt jelentkező 85 millió forint erejéig - egyértelműen nyereséges. Ezt az eredményt 70 millió forintos, a tavalyinál valamivel magasabb pénzügyi veszteség csökkenti.
A csoport árbevétele egyébként 6 százalékkal, 4,2 milliárd forintra nőtt, a legnagyobb költségtétel, az áruk beszerzési értéke csak 5 százalékkal, a többi ráfordításfajta pedig ennél is kisebb mértékben emelkedett.
E. J.
