A PSZÁF engedélyével változik a Raiffeisen-alapcsalád három tagjának kezelési szabályzata. Mint az alapkezelőnél megtudtuk, a módosításokkal jórészt az új tőkepiaci törvény előírásainak kívántak megfelelni. (A család többi tagjánál már korábban átvezették ezeket a rendelkezéseket.) Ezenkívül egységesítés is folyik, a Kötvény Alapnál és a Nemzetközi Részvény Alapnál az eddigi, maximum 0,4 százalékos visszaváltási jutalék helyébe - a többi alappal megegyező módon - maximum 1000 forintos díj lép. (A 10 millió forint alatti befektetéseknél.) A díjat egyébként nem mindegyik forgalmazóhelyen vetik ki. A kötvényalapnál a vagyon értékeléséhez ezentúl a tőzsdei állampapírárak helyett az elsődleges forgalmazók árjegyzéseit használják, ami többnyire reálisabban mutatja a piaci értéket.
A pénzügyi csoport nemrég alakította át radikálisan nemzetközi kötvényalapját, amely június végétől Raiffeisen Alapok Alapja Konvergencia néven nemzetközi vegyes alapként működik. A konstrukció a térségünkben aktív, külföldön kezelt részvény- és kötvényalapok jegyeit vásárolja. Mint az alapkezelőnél elmondták, még az idén szeretnének egy újabb alapot létrehozni, az elképzelések részleteit azonban egyelőre titokban tartják.
E. J.
