BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egységesített jutalékok a Raiffeisen-alapoknál

2002. augusztus 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF engedélyével változik a Raiffeisen-alapcsalád három tagjának kezelési szabályzata. Mint az alapkezelőnél megtudtuk, a módosításokkal jórészt az új tőkepiaci törvény előírásainak kívántak megfelelni. (A család többi tagjánál már korábban átvezették ezeket a rendelkezéseket.) Ezenkívül egységesítés is folyik, a Kötvény Alapnál és a Nemzetközi Részvény Alapnál az eddigi, maximum 0,4 százalékos visszaváltási jutalék helyébe - a többi alappal megegyező módon - maximum 1000 forintos díj lép. (A 10 millió forint alatti befektetéseknél.) A díjat egyébként nem mindegyik forgalmazóhelyen vetik ki. A kötvényalapnál a vagyon értékeléséhez ezentúl a tőzsdei állampapírárak helyett az elsődleges forgalmazók árjegyzéseit használják, ami többnyire reálisabban mutatja a piaci értéket.
A pénzügyi csoport nemrég alakította át radikálisan nemzetközi kötvényalapját, amely június végétől Raiffeisen Alapok Alapja Konvergencia néven nemzetközi vegyes alapként működik. A konstrukció a térségünkben aktív, külföldön kezelt részvény- és kötvényalapok jegyeit vásárolja. Mint az alapkezelőnél elmondták, még az idén szeretnének egy újabb alapot létrehozni, az elképzelések részleteit azonban egyelőre titokban tartják.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet