BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb telket vett az Európa Alap

Az Európa Ingatlanbefektetési Alap kezelője bejelentette, hogy újabb 2 hektáros területet vásárolt meg Dunaharasztiban, amelyen a jövőben - várhatóan legkorábban jövőre - valószínűleg szintén építkezni fog. Az alap 4,55 milliárd forintos tőkéjének még mindig csak alig harmada fekszik ingatlanokban, így tovább keresik a befektetési lehetőségeket.

2002. július 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európa Ingatlanbefektetési Alap újabb, két hektáros ipari területet vett meg az eddigi 4,5 hektár mellé Dunaharasztiban - közölte lapunkkal a hasonló nevű alapkezelő. Ezzel egy harmadik telephelyrész is a birtokába került, a parcellák egymással összefüggő területet alkotnak az M0-ás autópálya közelében. A középső területen még az idén felépítik a villanyszerelési anyagokkal foglalkozó GÁTIBA Kft. országos elosztó raktárbázisát (NAPI Gazdaság, 2002. június 17., 7. oldal). A tervek szerint a másik két területen ennek elkészülte után, jövőre hasonló építkezésekbe fognának.
A múlt héten az alap mérete egyébként meghaladta a 4,55 milliárd forintot, aminek az alapkezelő adatai szerint csak 31,6 százaléka volt ingatlanokban, részben a folyamatosan érkező új tőke hatására. (A bérbeadási céllal vásárolt ingatlanok bérletidíj-hozama pedig évi 13,2 százalék volt az ingatlanok nyilvántartási értékére vetítve.) Így tovább keresik a befektetési lehetőségeket. Befejeződött egyébként a Mády Lajos utcai volt Matáv-telefonközpont átalakítása irattárrá, a bérlő birtokba vette az ingatlant. Terv szerint halad az alap veszprémi befektetésének előkészítése is.
Július elején közzétették, hogy a független alapkezelő két tulajdonosa, Forgó Ferenc és Nagygyörgy Tibor névértéken mintegy 14-14 millió forintnyit visszaváltottak befektetési jegyeikből. Amint megtudtuk, erre az alap létrehozásakor, a jegyzéshez felvett technikai hitel törlesztéséhez volt szükség. A két alapító tulajdonában még 239, illetve 219 millió forintnyi névértékű befektetésijegy-csomag maradt, amelynek visszaváltása csak időben elnyújtva várható.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet