BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadlábon a Globex-vezetők

2002. július 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Bíróság bejelentette, hogy pénteken megszüntette Postáné dr. Vellai Györgyike és Vajda László házi őrizetét. A közlemény szerint a vádlottak – akik ellen a Globex-cégcsoportnál eltűnt milliárdok kapcsán folyik eljárás – közel két éve házi őrizetben voltak és ez idő alatt egyszer sem szegték meg az őrizet szabályait, a rendőrség, valamint a bíróság megkereséseinek maradéktalanul eleget tettek. A bíróság mindezeket figyelembe vette, ugyanakkor fenntartotta annak lehetőségét, hogy a körülmények megváltozásával ismét súlyosabb kényszerintézkedést alkalmazzon. Fenntartotta a lakhelyelhagyási tilalmat is (nem hagyhatják el Budapestet). Mint ismeretes, a két Globex-vezetőt a német hatóságok adták ki, miután Magyarországon hiába körözték őket.
(NAPI)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet