A májusban megindult folyamat tovább tart, csökken a hazai nyílt végű befektetési alapokban levő tőke. A május 27-i 862 milliárd forintos csúcspontról július 4-éig 838 milliárdra esett vissza, részben a kivett összegek, részben árfolyamváltozások hatására. Június 18-ától a folyamat kissé gyorsulni látszik, azóta mindennap vettek ki pénzt a befektetők, az árfolyamváltozásoktól megtisztítva összesen 12,3 milliárd forintot. Ebből 8,3 milliárd forint jutott a kötvényalapokra, a belföldi részvényalapok tőkéjének csökkenése minimális, a nemzetközi részvényalapokba pedig 862 millió friss forint érkezett. A jelenség valószínűleg nem szezonális, nincs köze a nyaralásokhoz, hiszen tavaly júniusban például tőkebeáramlás volt megfigyelhető.
