BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változnak a CA-alapok szabályzatai

2002. július 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF engedélyével módosul a CA-IB Alapkezelő által kezelt alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata. Amint az alapkezelőtől megtudtuk, elsősorban az új tőkepiaci törvénynek megfelelően dolgozták át a szabályzatokat. Így változtak a befektetési korlátozások, például az egy-egy részvénybe és vállalati kötvénybe fektethető tőke aránya 5-ről 10 (likvidebb tőzsdei papíroknál 15) százalékra emelkedett. A kötelezően likvid befektetésekben (állampapírban, készpénzben) maradó vagyon aránya pedig a korábbi 15 százalékról 5 százalékra csökkent.
Ezzel összefüggésben változtak az alapok „benchmark"-jai - irányadó hozamai - is (amelyek túlszárnyalására a vagyonkezelő törekszik), tehát szintén csökkent bennük a likvid eszközök aránya. A törvénytől függetlenül 20 bázisponttal (0,2 százalékponttal) emelkedett a CA Pénzpiaci Alap és a CA Kötvény Alap alapkezelői díja. Ugyanezen két konstrukciónál 1-1, három részvényalapnál pedig 2,5-2,5 bázisponttal emelkedett a letétkezelői díj is. A társaság - más versenytársaihoz hasonlóan - nemrég engedélyt kért a PSZÁF-tól arra, hogy nyugdíjpénztári vagyonkezelést és egyéni portfóliókezelést is végezhessen. (Az engedély még nem érkezett meg.) Új alap létrehozását legkorábban az őszre tervezi, ez irányú tervei egyelőre csak nagyon kezdeti stádiumban vannak - tudtuk meg.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet