A PSZÁF részben a régi értékpapírtörvény, részben az új tőkepiaci törvény alapján összesen 6,5 millió forintra büntette a K&H Equities (Hungary) Értékpapír-kereskedelmi Rt.-t, különböző vizsgálatok és egy ügyfélpanasz nyomán. Amint az indoklásból kiderül, a társaság rosszul számította ki az ügyfélszámlák fedezettségét, 315 millió forintos hiány helyett 213 millió forintos mínuszt mutatott ki, és ennek is csak egy részét fedezte bankhitellel. Amint már számos más brókercég esetében is előfordult, a PSZÁF itt is felrótta, hogy az ügyfelek pénzeszközeit a saját források kezelésére szolgáló bankszámlán tartották, nem pedig elkülönített letéti számlán. (A határozat megjegyzi, hogy a törvények változása miatt a cég jelenlegi gyakorlata már nem tekinthető jogszabálysértőnek.)
A felügyelet hibát talált a portfóliókezelés területén is. A brókercég - az ABN Amro-K&H-csoportok fúziója miatt - átvette a K&H Befektetési Rt.-től az ott portfóliókezelési szerződéssel őrzött vagyont, ám ezután nem végzett kezelési tevékenységet, és nem teljesítette ezzel kapcsolatos értesítési kötelezettségét sem. Felfedeztek még különböző adatrögzítési hibákat is, így például a társaság nem mindig különítette el helyesen a Pillér I. A és B sorozatát (az egyik bemutatóra, a másik névre szól).
E. J.
