BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett az ötéves kötvény hozama

2002. június 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A másodlagos állampapírpiacon, akárcsak pénteken, hétfőn is felfelé vették az irányt a hozamok, legalábbis a hosszabb, többéves futamidejű papíroknál. Az ötéves kötvény referenciahozama egyenesen 16 bázisponttal emelkedett, a 3, 10 és 15 éves mutatók 5-7 ponttal nőttek. A rövidebb futamidőknél nem volt lényeges változás, azok változatlanul közel állnak az évi 9 százalékos jegybanki alapkamathoz.
Érdekesség, hogy a hozamgörbe már nem teljesen inverz (nem csökkennek folyamatosan a hozamok a futamidő növekedésével), az egyéves érték (9,21 százalék) magasabb, mint a féléves és a három hónapos. Ennek alapján valószínűsíthető, hogy a piacon számítanak egy esetleges újabb jegybanki kamatemelésre. A napokban kibontakozó hozamemelkedés oka lehet egyébként, hogy a korábbi 1289 milliárd forintról a múlt hét szerdán 1218 milliárd forintra csökkent a külföldiek kezében levő állampapírok állománya.
A bankközi devizapiacon a forint kissé tovább gyengült, délután az intervenciós sáv közepétől számított 12,08 százalékon állt, ami 19 bázispontos csökkenést jelent. A gyengülést a külföldiek állampapír-eladásaival magyarázzák. Az eurót délután 242,65-242,80 forinton jegyezték, a dollár két forintot erősödve, 257,30-257,60 forinton zárt.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat évi 7,50-7,90 százalékon állt, ami nem jelent érdemleges változást, csupán az ársáv szűkült kissé. A hosszabb futamidejű kamatok évi 9 százalék felett vannak, a 3 hónapos BUBOR például évi 9,20 százalék.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet