BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiürült a Skoglund Holding

Eladta a Skoglund Holding Rt. a Nemzetközi Szállítmányozó Rt.-t és a Kapos Kamion Rt.-t, amelyek kezelése az egyedüli számottevő tevékenysége volt. A hogyan továbbról nem szólt a bejelentés, a cég részvényeinek árfolyama nagy ingadozást mutat.

2002. június 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Skoglund Holding Rt. (SH, korábbi nevén Magyar Kárpótlási Jegy Hasznosító Rt.) bejelentette, hogy eladta a Skoglund Nemzetközi Szállítmányozó Rt.-ben lévő 74,88 százalékos és a Kapos Kamion Rt.-ben lévő 7,7 százalékos tulajdoni részesedését. A Nemzetközi Szállítmányozó egyébként maga is 92,2 százalékban a Kapos Kamion tulajdonosa, így a lépés egyben az utóbbi cégből való kiszállást is jelenti. A hír azért érdekes, mert a tőzsdén a minimális likviditású papírok sorát gyarapító SH lényegében egyetlen számottevő tevékenysége e részesedések kezelése volt. A hogyan továbbról, a társaság jövőbeli tevékenységéről egyelőre nem szólt a közlemény.
A Skoglund egyébként nem csupán illikvid, hanem tavaly őszi tőzsdei bevezetése óta árfolyama meglepő változatosságot is volt képes produkálni. Bevezetése után egy darabig 700-1000 forint között mozgott, majd egy szép októberi napon egyből 34 forintra esett. (Mivel a cég akkor úgy tájékoztatta a tőzsdét, hogy semmi olyan lényeges körülményről nincs tudomása, ami ezt indokolná, a BÉT akkor meg is szüntette a bázisárat, hogy az árfolyam reálisabb szintre állhasson be.) Az idő azonban inkább a pesszimistákat igazolta, az utóbbi időben az árfolyam 100 és 200 forint között ingadozott, az utolsó kötés szerdán 142 forinton született. Az utóbbi az egy részvényre jutó saját tőke - a tavalyi gyorsjelentés szerint majdnem pontosan az 1000 forintos névértékre rúgó - összegének mindössze hetede, bár ez hasonló alvópapíroknál nem annyira szokatlan. Különösen, ha - mint a SH-nál - a nyereség csekély, az osztalékkilátások rosszak, a tulajdonosi struktúra pedig koncentrált (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 19., 11. oldal).
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet