A tegnapi tőzsdenap nagy vesztese a Synergon volt, a papír napközben száz forintot esett (végül 10 forintot visszanyerve 640-en zárt), miközben 287 ezer részvény cserélt gazdát a parketten. Ez a jegyzett tőke 3 százaléka, a májusi átlagos napi forgalomnak pedig a hatszorosa. Mivel az eladások zöme két nagy brókerházra összpontosult, egyértelmű, hogy legalább két nagy intézményi befektető időben egybeeső portfólióátrendezéséről lehet szó. Mivel a cégről a május közepi - 6 százalékos forgalomcsökkenés mellett 24 milliós eredményről számot adó - gyorsjelentése óta nem jelent meg új hír (pedig a Synergon korrektül szokott tájékoztatni már a 100 milliós határt elérő új megrendelésekről is), így alighanem a kilátások megítélésében történhetett változás. Úgy tűnik, ez összefüggésben állhat a hazai kormányváltással.
Keszthelyi András, a Synergon szóvivője a NAPI Gazdaság érdeklődésére mintegy 15 százalékosra (éves szinten nagyságrendileg 3 milliárd forintra) tette a kormányzati megrendelések arányát a társaság árbevételében, azt azonban elismerte, hogy a hardverértékesítésnél jóval magasabb nyereséghányadot adó szolgáltatási bevételt tekintve ennél magasabb az arány, sőt az SAP-értékesítés túlnyomó része a kormányzati szektorhoz kapcsolódik.
