A PSZÁF mentesítette az Eravis Ingatlanforgalmazó Rt.-t a nyilvánosságnak történő adatszolgáltatási kötelezettség alól, ezzel az Eravis zárt társasággá vált. A korábbi építőipari munkásszállásokat üzemeltető állami vállalatból átalakult szállodacég az 1995. novemberi kárpótlási jegyes privatizációval vált nyilvánossá, ezt követte 1996 januárjában a tőzsdei bevezetés. A nem sokkal korábban jegyhasznosítóként alakult Arago a bevezetés után nem sokkal megszerezte az ellenőrzést az Eravis felett, majd 2001 végén 4815, illetve – a 15 ezer, 10 százalékos fix osztalékot fizető elsőbbségi részvényre – 8200 forintos áron tett nyilvános ajánlat végén immár a részvények 98 százalékát birtokolja. A szállodái üzemeltetését időközben a Hunguest Hotelsnek átadó Eravis 2002 elején távozott a tőzsdéről, az áprilisi közgyűlés pedig megszavazta a zárttá alakulást. Az Arago indítványára az Eravis a 2001-es éve után a törzsrészvényekre a névértéknek megfelelő osztalékot fizet, az összesen 2 milliárd 885 millió forint kifizetése június 10-én kezdődik. A társaság a jövőben valószínűleg keveset fog hallatni magáról.
(NAPI)
