BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spéder is kapott OTP-részvényt

2002. május 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP Bank Rt. igazgatósága bejelentette, hogy további 215 ezer részvényt hívtak le a vezetői részvényopciós program (NAPI Gazdaság, 2002. május 21., 7-8. oldal) jogosultjai, amellyel az OTP tulajdonában álló - április végén még 17 millió 257 ezer darabra rúgó - sajátrészvény-mennyiség 15 millió 441 ezer darabra csökkent. Spéder Zoltán alelnök 160 ezer részvényre szóló opcióját hívta le. Lapunk korábbi információi szerint a tavaly márciusi-áprilisi tőzsdei árfolyam 50 százalékában meghatározott opciós árfolyam 720,3 forint volt, így az alelnök - a tegnapi 2295 forintos záróárhoz viszonyítva - 252 millió forintos árfolyamnyereséget könyvelhet el a részvényeken.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet