BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Június közepén angolszász road show-ra megy a BÉT

Oláh Lajos, a BÉT tőzsdetanácsának tagja a NAPI gazdaságnak megerősítette az először a Portfólió című internetes újságban megjelent értesülést: a BÉT júniusban road show-t tervez, amelyen a mostani egyeztetések állása szerint László Csaba leendő pénzügyminiszter is részt vesz.

2002. május 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde a külföldi intézményi befektetők jobb tájékoztatása és persze az utóbbi két évben igencsak elapadó forgalom fellendítése érdekében először 1999 novemberében szervezett - a tőzsdetanácsban a kibocsátókat képviselő Oláh Lajos kezdeményezésére - road show-t Londonban és New Yorkban, amelyet egy, illetve két év múlva hasonló londoni „kiruccanás” követett.
Ismerve a korábbi időzítési gyakorlatot, meglepőnek tűnhet a júniusi - lapunk hivatalosan meg nem erősített információi szerint 10-e és 20-a közötti - időpont, ám ezt magyarázza a választást követő megnövekedett külföldi érdeklődés, nem is annyira a tőzsde, inkább az új pénzügyminiszter iránt. (Egyes pletykák szerint a befektetői körút ötlete először a CA-IB berkeiben vetődött fel, ám a BÉT úgy vélte, szerencsésebb, ha maga veszi kezébe a szervezést.) A forró kérdések első számú címzettje alighanem László Csaba lesz, akinek a gázárképlettel, a gyógyszerárakkal, a forint erejével és a négy éve leállt tőzsdei privatizáció folytatásával kapcsolatos érdeklődésekre kell majd válaszolnia.
A jelenlegi elképzelések szerint igen feszes, mindössze kétnapos a program. London mellett esetleg New Yorkba is eljutna a BÉT vezetői mellett a négy tőzsdei blue chip (Matáv, Mol, OTP, Richter) képviselőit is felvonultató csapat, de nem biztos, hogy László Csaba is el tud menni Amerikába. Horváth Zsolt BÉT-igazgató mellett a még bejegyzés alatt álló BÉT Rt. it-elnöki posztjának valószínű várományosa, Jaksity György képviselné a tőzsdét. (Mivel Jaksity a jelenlegi tőzsdetanácsnak is tagja, a bejegyzés esetleges késése nem jelent akadályt). A négy nagyot, mint általában, most is az első számú vezetők (Straub, Hernádi, Bogsch) képviselik, csak az OTP-nél bizonytalan, hogy Csányi Sándor vagy inkább alelnöke, Spéder Zoltán találkozik a befektetőkkel. Az út költségeit a BÉT reményei szerint túlnyomórészt maguk a társaságok állnák, ami indokolt is, hiszen a magyar papírok iránti fokozott érdeklődés bőven több mint 90 százalékban e négy részvényre fog irányulni.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet