A százhalombattai Dunamenti Erőmű Rt. tegnapi éves közgyűlésén részvényenként 3161 forint, vagyis 31,6 százalék osztalékról döntöttek a tulajdonosok. Az erőmű tulajdonosai az Electrabel 74,8 százalékkal, az MVM 25 százalék plusz egy szavazattal, 0,18 százalék magyar kisrészvényesek kezében van. A 12,4 milliárd forintos nyereségéből 10,6 milliárd forintot fizetnek ki, 1,8 milliárd forintot eredménytartalékba helyeznek. Az osztalékból 2,65 milliárd az MVM kasszájába kerül. A közgyűlés döntött arról is, hogy a 2000-es nyereséget további 1,5 milliárd forinttal emelte meg beruházási adókedvezmény miatt (9,2 helyett 10,7 milliárd forintra). Ez az összeg is eredménytartalékba került.
Az idei 12,4 milliárd forint a 33 milliárdos jegyzett tőkére vetítve 38 százalékos nyereségnek felel meg, összehasonlításul a másik két nagy nyereségű OTC-részvény, a Tigáz 28,8, a Mátrai Erőmű 23,36 százalékot ért el. A Dunamenti Erőmű már tavaly is a legjobban fizető OTC-részvények közé tartozott 2784 forintos osztalékával.
(NAPI)
