A Pick Szeged Rt. veszteséggel zárta az első negyedévet. A társaság árbevétele 12,7 százalékkal, 14,8 milliárd forintra emelkedett a belföldi forgalom 20 százalékos és az export 2 százalékos növekedése következtében. A társaság közvetlen költségei 18 százalékkal nőttek, a közvetett költségek 9 százalékkal emelkedtek. Az üzemi veszteség 128 millió forint volt, amit a pénzügyi műveletek további 12 millióval növeltek. A Pick adózás utáni vesztesége 189 millió forintot tett ki. A gyorsjelentés a szokatlanul gyenge teljesítményt több tényezővel magyarázza. Az alapanyagárak ugyan csökkentek a negyedév folyamán, de még mindig magasabbak, mint az Európai Unióban. Januártól ismét eltörölték az exporttámogatást, és kiesést hozott a forint erősödése is. Az első negyedévben eladott szalámi még a három hónappal korábbi, drágább alapanyagokból készült, így a sertés felvásárlási árának csökkenése itt még nem érződött a költségekben. A Pick továbbra is konszolidálja a FalcoTrade Rt. adatait, arra hivatkozva, hogy a GVH befolyásszerzést elutasító határozata nem jogerős. A részvény mától az ezerforintos osztalékszelvény nélkül forog a tőzsdén, a BÉT ezért 30 százalékra módosította a mai napra a maximális árelmozdulást, vagyis akár 3690 forintig is eshetne az árfolyam.
(NAPI)
