BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdos vagyont kezel a K&H-csoport

2002. május 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 100 milliárd forintot kezel jelenleg a K&H-bankcsoport vagyonkezelési üzletága. Ebből a legnagyobb részt, 63 milliárd forintot a befektetési alapokban lévő tőke teszi ki. (A többi főleg nyugdíjpénztári vagyon és egyéni vagyonkezelés.) Az alapkezelő részben az ABN Amro Bank és a K&H Bank egyesülésével, részben azóta jelentősen, 3,5-ről 7,3 százalékra növelte részesedését a piacon, és ezzel a harmadik helyre lépett elő - hangzott el a tegnapi sajtótájékoztatón.
A bank, mint univerzális bank, minél szélesebb termékskálát igyekszik nyújtani ügyfeleinek. Ennek jegyében várhatóan május 21-étől indul az új K&H Ingatlanpiaci Alap jegyeinek forgalmazása, amely az első alapokba fektető alap lesz az országban, és olyan külföldi alapok jegyeit vásárolja majd, amelyek ingatlanfejlesztő, -forgalmazó társaságok részvényeibe fektetnek (NAPI Gazdaság, 2002. május 7., 9. oldal). Az alapkezelő nem számít arra, hogy tömegtermék lesz a befektetési jegyekből, de reméli, hogy év végére 1-2 milliárd forintnyi tőke összegyűlik az alapban.
Az Ingatlanpiaci Alap kezdetben várhatóan elsősorban az amerikai ingatlanpiacra koncentrál majd, de aktívan fogják kezelni, és igyekeznek majd szétteríteni a kockázatot. Benchmarkja - irányadó indexe - az MSCI World Ingatlan Index lesz. A szakemberek szerint a termék alacsonyabb kockázatú a részvényalapoknál és a közvetlenül ingatlanba fektető alapoknál, de magasabb kockázatú a kötvényalapoknál. A forgalmazási díjakat az alcsalád részvényjellegű tagjaihoz igazították.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet