BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő hozamok, gyengülő forint

2002. május 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két héttel ezelőtti értékesítéshez képest mintegy 20 bázisponttal, 8,57 százalékra emelkedett az átlaghozam a 12 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióján. A felajánlott 30 milliárd forint értékű mennyiségre közel 45 milliárd forint értékben érkezett ajánlat, ami némileg elmarad a mostanában megszokott mennyiségtől. Az elfogadott ajánlatok hozama széles sávban, 8,61 és 7,90 százalék között mozgott.
A másodlagos állampapírpiacon szintén emelkedtek a hozamok. Az eladói nyomás ezúttal is az éven túli futamidők esetében volt jelentősebb. A hozamgörbe rövidebbik szakaszán 3-7, míg a hosszabb futamidejű kötvények esetében már 8-10 bázisponttal nőttek a referenciahozamok.
Egyelőre átmenetinek bizonyult a forint szerdai erősödése a bankközi devizapiacon. A jegyzés tegnap már 11,58 százalékon zárt, ami több mint negyed százalékponttal jelent gyengébb helyzetet az előző napinál. A forgalom ugyanakkor az elmúlt napokhoz hasonlóan alacsony volt, és a hazai fizetőeszköz árfolyama napközben is viszonylag szűk sávban, 11,55 és 11,90 százalék között mozgott. Az eurót a bankok délután 244,05-244,20 forinton, a dollárt pedig 269,00-269,50 forinton jegyezték.
A forintpiacon elbizonytalanodtak a szereplők. A legújabb hírek szerint ugyanis az áprilisi inflációs adatok magasabbak lesznek a vártnál, így a közeljövőben már egyre kevesebben tartanak valószínűnek egy jegybanki kamatcsökkentést. Az overnight-kamatok ennek ellenére 10-20 bázisponttal csökkentek, az üzletek zöme 8,10 százalék közelében született. A Budapesti Árutőzsde határidős pénzpiacán tegnap egyetlen üzletet sem kötöttek.
M. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet