A Molnak még nincsen aláírt szerződése a Péti Nitrogénművek eladásáról, egyelőre a tárgyalások folynak - jelentette ki Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére. A Portfólió internetes újság tegnapi, meg nem erősített híre szerint a Péti Nitrogénművek 59 százalékos részvénycsomagját a Tiszamenti Vegyiművek vette meg, 5-7 milliárd forint közötti áron. A gazdaságilag nem túl jó helyzetben levő, a keleti gyártók támasztotta verseny által erősen sújtott műtrágyagyártó eladásáról már régóta folytattak tárgyalásokat az olajcégnél. (A Nitrogénművek helyzetét az olcsó gázhoz való hozzáférés és a volt Szovjetunió országaival szemben alkalmazott, az utóbbi időben nem túl magas védővámok határozzák meg.) Korábban az elővételi joggal is rendelkező Norsk Hydro tűnt reménybeli vevőnek. Az utóbbi időben azonban a Tiszai Vegyiművekkel folytatott tárgyalások tűnnek inkább biztatónak, a korábbi vevőjelölt visszavonult, sőt nem kizárt, hogy szerződéskötés esetén ő is megválik kisebbségi részesedésétől.
A. A. G.
