A Mol Rt. kommunikációs osztálya nem kommentálta az INA 25 százalékának eladására vonatkozó pénteki tenderkiírásról szóló, a horvát sajtóban megjelent tudósításokat - jelentette az MTI-ECO-ra hivatkozva az Index. A horvát olaj- és gázmonopólium részvényeinek egynegyedét szakmai befektetőnek kívánják eladni. A Mol szándékaival kapcsolatban a magyar olajcégtől semmit nem sikerült megtudnunk. Korábbi nyilatkozatokból viszont szinte biztosra vehető, hogy - a tenderkiírás szerint várhatóan nem kötelező érvényű - ajánlatkérésre a magyar olajcég is fog reagálni. Vélhetően hasonlóan tesz majd az örök versenytárs OMV is, hiszen az évek óta idén először nyereségesnek ígérkező INA ígéretes üzletet jelenthet a térségben regionális terjeszkedési terveket dédelgető olajcégek számára. (A horvát olajcég tavalyi első háromnegyed éves eredménye 357 millió kuna, azaz mintegy 45 millió dollár volt.)
