BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken kiírják az INA-tendert

2002. május 8. szerda, 17:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. kommunikációs osztálya nem kommentálta az INA 25 százalékának eladására vonatkozó pénteki tenderkiírásról szóló, a horvát sajtóban megjelent tudósításokat - jelentette az MTI-ECO-ra hivatkozva az Index. A horvát olaj- és gázmonopólium részvényeinek egynegyedét szakmai befektetőnek kívánják eladni. A Mol szándékaival kapcsolatban a magyar olajcégtől semmit nem sikerült megtudnunk. Korábbi nyilatkozatokból viszont szinte biztosra vehető, hogy - a tenderkiírás szerint várhatóan nem kötelező érvényű - ajánlatkérésre a magyar olajcég is fog reagálni. Vélhetően hasonlóan tesz majd az örök versenytárs OMV is, hiszen az évek óta idén először nyereségesnek ígérkező INA ígéretes üzletet jelenthet a térségben regionális terjeszkedési terveket dédelgető olajcégek számára. (A horvát olajcég tavalyi első háromnegyed éves eredménye 357 millió kuna, azaz mintegy 45 millió dollár volt.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet