A Nafta Polska további időt ad a gdanski fimomító 75 százalékának megvételére készülő brit Rotch Energy, illetve egy hónapja csatlakozott társa, a Lukoil számára, hogy tanulmányozhassák a kiszemelt vállalat helyzetét - jelentette be a lengyel olajipar privatizációjáért felelős társaság. Az átvilágítást június közepén tervezik befejezni. A Nafta azt is közölte, hogy folytatják a tárgyalásokat a Mollal is. A Mol, mint ismeretes, a PKN Orlen 17,6 százalékáért is harcba szállt, ennek eladásáról azonban a lengyel kincstárügyi minisztérium állásfoglalása szerint csak azután lehet szó, ha már a gdanski finomító elkelt.
