BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sebességváltó-megrendelést kapott a Mezőgép

2002. május 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új megrendelést jelentett be az orosházi Mezőgép Rt. A társaság sebességváltó-alkatrészeket fog gyártani az osztrák Steyr számára. A céggel a Mezőgépnek jó kapcsolata van - mondta el kérdésünkre Furár György pénzügyi igazgató -, évről évre egyre több terméket rendelnek Orosházáról. A szállítások a tervek szerint 2003-ban indulnak, a teljes felfutás 2005-re várható, amikor évi nyolcmillió euró (mintegy kétmilliárd forint) bevételhez jut majd a Mezőgép. A termékek személyautókba való sebességváltó-alkatrészek (többek között kapcsolótárcsa és kardáncsatlakozó); már folyik a próbagyártás. A projekt beruházásigénye meghaladja az egymilliárd forintot, helyigénye 3000 négyzetméter. Autóipari megrendelésről lévén szó, ennek nyereségtartama szakértők szerint 10 százalék körüli, a beindítás fázisában pedig valamivel kevesebb.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet