Új megrendelést jelentett be az orosházi Mezőgép Rt. A társaság sebességváltó-alkatrészeket fog gyártani az osztrák Steyr számára. A céggel a Mezőgépnek jó kapcsolata van - mondta el kérdésünkre Furár György pénzügyi igazgató -, évről évre egyre több terméket rendelnek Orosházáról. A szállítások a tervek szerint 2003-ban indulnak, a teljes felfutás 2005-re várható, amikor évi nyolcmillió euró (mintegy kétmilliárd forint) bevételhez jut majd a Mezőgép. A termékek személyautókba való sebességváltó-alkatrészek (többek között kapcsolótárcsa és kardáncsatlakozó); már folyik a próbagyártás. A projekt beruházásigénye meghaladja az egymilliárd forintot, helyigénye 3000 négyzetméter. Autóipari megrendelésről lévén szó, ennek nyereségtartama szakértők szerint 10 százalék körüli, a beindítás fázisában pedig valamivel kevesebb.
M. G.
