A BÉT közzétette hivatalos áprilisi forgalmi statisztikáját, amiből kiderül, a részvényforgalom 297 milliárd forintot tett ki, ennél magasabbra legutóbb tavaly februárban volt példa. A részvénypiacon, csakúgy, mint az összforgalom tekintetében, az első helyezett a Concorde lett (részesedése 20 százalékra emelkedett), a CA-IB és az Erste előtt. Az első három szereplő újra a forgalom felét mondhatja magáénak - a márciusi 43 százalék után -, az első tíz helyezett pedig a forgalom 88,5 százalékát bonyolította. Az összforgalom 327 milliárdjából az állampapírok 8 százalékot tettek ki, ebben a szegmensben az első három helyet az OTP, az Aegon és a Raiffeisen foglalja el.
A határidős piacon is élénkülést hozott a választásokkal kapcsolatos spekuláció. A teljes forgalom megközelítette a 145 milliárd forintot, ebből az egyedi részvény 80, a BUX pedig 57 milliárddal részesedett. A részvényeknél - árfolyamértéken 16 milliárdos forgalommal - továbbra is vezet a Takarék, a második az Eastbrokers, a harmadik az Erste lett. BUX-ban a Buda-Cash vezeti a sort, őt a Concorde és az Eastbrokers követi.
A forgalom növekedése mindenképpen örvendetes, még akkor is, ha az utóbbi egy évben a legmagasabbnak számító áprilisi adat még mindig elmarad a 2000-es év legalacsonyabb, júliusi értékétől. Kérdés, hogy a választási spekulációk elültével mennyire esik vissza a piac, illetve hogy a tőzsdeélénkítő intézkedések meghozzák-e a várt eredményt.
M. G.
