A BIF tulajdonában lévő verseg-fenyőharaszti kastélyszállóban tegnap kora reggel szinte bensőséges hangulatban, 56 százalékos részvételi arány mellett tartotta éves közgyűlését a magyar tőzsde egyetlen ingatlanfejlesztő cége. A részvényesek különösebb vita nélkül - mondhatni örömmel - elfogadták az 1 milliárd 122 millió forintos adózott eredményt tartalmazó tavalyi mérleget és az igazgatóság javaslatára 300 forintos osztalék kifizetéséről döntöttek. A 775 millió forintos osztalék kifizetése aligha terheli meg a cég kasszáját, mivel december végén 3,75 milliárdnyi pénz- és értékpapír-állománnyal rendelkezett. A BIF tavaly 250 forintot fizetett, így a cég mellett kitartó részvényesek gyakorlatilag az 1997-es tőzsdei bevezetést követő első három év átlagos tőzsdei árfolyamának megfelelő összeghez, 550 forinthoz juthatnak osztalék formájában.
Ungár András, az igazgatóság elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a társaság a 2002-es év után szinte biztosan nem fog osztalékot fizetni, mivel idén megkezdődik a Soroksári úti egykori expotelek beruházása. A lakó- és irodakomplexum költségei meghaladják a 2,5 milliárd forintot, ezt a BIF alapvetően saját forrásaiból kívánja fedezni. A társaság külföldi ingatlanberuházás gondolatával is foglalkozik, lehetséges helyszínként az elnök valamelyik szomszéd országot jelölte meg.
K. G. T.
