A papírforma szerint zajlott le a Zwack Unicum Rt. rendes éves közgyűlése, elfogadták az 1,5 milliárd forintos - részvényenként 750 forintos - osztalékról szóló javaslatot, a kifizetés május 27-től esedékes. Az igazgatóság beszámolója szerint az idén is - akárcsak tavaly - a jövőt szándékozik építeni a társaság: a márkaépítésre és a piaci terjeszkedésre koncentrál, úgy belföldön, mint külföldön. (Ennek az eredmény tavalyi csökkenésében is szerepe volt; NAPI Gazdaság, 2002. február 12., 13. oldal.)
Ugyanakkor a Zwack idei egész éves terveiben infláció feletti forgalom- és eredménybővüléssel számol. Eszerint 13,7 százalékkal, 20,01 milliárd forintra nőne a nettó árbevétel és 9,6 százalékkal, 2,028-ról 2,22 milliárd forintra emelkedne az adózott eredmény.
Az első negyedéves gyorsjelentésből ugyanakkor ez a növekedés még nem feltétlenül látszik. A nettó árbevétel ugyanis 9 százalékkal volt magasabb a korábbinál, az adózás előtti eredmény, 483 millió forint viszont 1,8 százalékkal alacsonyabb. Ennek fő oka, hogy az idén a húsvéti marketingkampány költségei az első negyedévet terhelték, tavaly a másodikat.
A cég az első negyedévben visszafizette a decemberben felvett 613 millió forint rövid lejáratú hitelt és majdnem 1 milliárd forint készpénzt is felhalmozott. Ez az összeg azóta feltehetőleg tovább növekedett (hiszen nem valószínű, hogy hitelből fizetnének osztalékot). Ugyanakkor kilátásba helyezték, hogy az év végén ismét szükség lehet hitelfelvételre, ezúttal esetleg hosszabb futamidővel, mint tavaly.
A közgyűlésen az igazgatóság felhatalmazást kapott saját részvények vásárlására, legfeljebb az alaptőke 10 százalékáig és a tőzsdei átlagártól legfeljebb 10 százalékkal eltérő áron.
E. J.
