BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Eintracht Frankfurtba száll be a Fotex?

2002. április 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várszegi Gábor, a Fotex Rt. elnöke a NAPI Gazdaság érdeklődésére megerősítette: a Fotex Rt. érdeklődik a német Bundesliga második osztályában játszó Eintracht Frankfurt iránt, és ha a most folyó átvilágítás lezárul, nem kizárt, hogy tőkét emel az Eintracht Fussball AG-ben.
A Yahoo! német hírcsatorna röppentette föl a hírt, hogy az Eintracht Frankfurt Várszegi Gáborral tárgyal a beszállásról, az Origo internetes újság sportrovata pedig - egy frankfurti sportújságíróra hivatkozva - 7,5 millió euróban már az összeget is megjelölte, amelyért a német klub 15 százalékához jutna hozzá a magyar befektető.
A Fotex elnöke lapunknak elmondta: a patinás - egykori KEK-győztes - frankfurti futballklub vezetői keresték meg a Fotexet, és azt kérték, hogy ne csak tőkével, hanem irányítási tapasztalataival is szálljon be a klubba. Bár a tervezett tőkeemelés összegéről Várszegi nem nyilatkozott, utalt arra, hogy a német sajtóban megjelent 7,5 millió eurós (1,8 milliárd forint) becslés nagyságrendileg helytálló lehet. Hozzátette: ha a Fotex a frankfurti befektetés mellett dönt, alighanem értékesíti a 2001 augusztusában vett FTC-pakettet, hiszen azt eredetileg is befektetési céllal vásárolta.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet