Kedden délután a jegybanki intervenciós sáv közepétől számított 12,79 százalékon állt a forint a bankközi devizapiacon, újabb 27 bázisponttal erősebb helyzetben, mint hétfőn. A hazai deviza nap közben 12,53 és 12,89 százalék között mozgott, a külföldiek érdeklődése érezhető volt. Az eurót 240,85-240,95, a dollárt 270,90-271,15 forinton jegyezték, az előbbi 60 fillér, az utóbbi 1 forint körüli mértékben gyengült. Továbbra is csendes az állampapírpiac, a három hónapos hátralevő futamidejű diszkont kincstárjegyek tegnapi aukcióján évi 8,36 százalékos hozam mellett keltek el a papírok. Ez 2-3 bázisponttal magasabb az előző napi 3 hónapos MNB-kötvény átlaghozamánál és a hétfői 3 hónapos referenciahozamnál. A 20 milliárd forintnyi felajánlott papírra 40 milliárd forint értékű jegyzés érkezett. A másodlagos állampapírpiacon viszont gyakorlatilag semmi sem történt: csupán a 6 hónapos és az 5 éves referenciahozamok emelkedtek 1-1 bázisponttal, ami akár véletlen is lehet, az összes többi változatlan maradt.
A kéthetes jegybanki betétbe az érvényes, évi 8,5 százalékos éves kamat mellett 281 milliárd forintot helyeztek el a piaci szereplők, miközben csak 190 milliárd forintnyi korábbi betét járt le, elvileg csökkent tehát a likviditás a piacon. A bankközi forintpiacon ennek jele is lehet, hogy nap közben évi 7,30-7,50 százalékról 7,35-8,00 százalékra emelkedett az overnight kamatok ajánlati sávja. Tomnext üzleteket 7,80-8,10 százalékon kötöttek.
A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán mostanában magasnak számító, 2 milliárd forint feletti forgalom mellett a dollárhatáridők elszámolóára 1-2,20 forinttal csökkent. Több eurótermin pedig 60-95 fillérrel lett olcsóbb.
E. J.
