BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárd felett várják a Richter negyedévét

2002. április 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hivatalosan ugyan nem lehet tudni, de a korábbi évek alapján a piaci megfigyelők holnapra - az éves közgyűlés napjára - várják a Richter Gedeon Rt. első negyedéves tőzsdei gyorsjelentését. A NAPI Gazdaság által megkérdezett elemzők 5,67 és 6,4 milliárd forint közé várják az adózott eredményt (6050 milliós középértékkel), ami mindenképpen növekedést jelent a tavalyi 5,616 milliárdos - akkor rekordnak számító - első negyedévhez képest. A viszonylag nagyobb szóródás annak tulajdonítható, hogy nem mindenki vette komolyan Bogsch Eriknek, a Richter vezérigazgatójának februári figyelmeztetését, miszerint az idén az erős forint és a tavalyinál rosszabb fedezeti pozíciók miatt csökkenhet az eredmény.
Tavaly nagyon erőteljesen nőttek mind a FÁK-ba, mind az Egyesült Államokba irányuló szállítások - ráadásul a 2000. eleji bázis elég alacsony volt -, ezt idén aligha lehet megismételni. A gyógyszergyártó árbevétele az idei első három hónapban mindazonáltal jelentősen meghaladhatja a tavalyi 20,9 milliárd forintot (akad olyan név nélkül nyilatkozó elemző, aki 24,2 milliárdra számít), az első negyedévben hagyományosan magas az árbevétel-arányos üzemi eredmény. Az idén persze jócskán el fog maradni a tavalyi 29 százaléktól, hiszen akkor még egy dollár 310 forintot ért.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet