Az 1994-ben alakult, ám február óta zártkörűen működő Kaptár Befektetési Rt. eddigi legjobb évét zárta. A társaság tavaly a Budapest Bank-, a Budapesti Erőmű- és a Héliker-befektetéseinek köszönhetően 251 millió forintos adózott eredményt ért el, saját tőkéje pedig 598 millióra emelkedett. A társaság részvényesei tegnap esti közgyűlésükön egyhangúlag úgy döntöttek, hogy a 100 millió forintos jegyzett tőkével megegyező 100 százalékos osztalékot fizetnek ki, a kezdőnap június 10.
(NAPI)
