BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlés a BorsodChemnél

A BorsodChem igazgatósága május 23-án 14 órára rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelynek napirendjén a részvények dematerializációja, alapszabály-módosítás, illetve az új vezetői ösztönző program mellett személyi kérdések is szerepelnek. Egyelőre nem tudni, hogy ki megy és ki marad a vezető testületekben és hogy ez jelent-e valamilyen tulajdonosi átrendeződést a BC-nél.

2002. április 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kazincbarcikai BorsodChem Rt. a rendes közgyűlés után alig másfél hónappal rendkívüli közgyűlést tart. Mint Kovács F. László vezérigazgató lapunk kérdésére elmondta, azért van szükség újabb részvényesi találkozóra, mert nem sikerült időben előkészíteni a dematerializációt és az új vezetői ösztönző rendszert. A BorsodChem alapszabálya is változik, ez - mint a vezérigazgató elmondta - kizárólag a dematerializációval függ össze. A napirenden szerepel az új vezetői ösztönző rendszer elfogadása is. A régi részvényopciós rendszert az április 11-i éves közgyűlésen helyezték hatályon kívül. Egyúttal felhatalmazták az igazgatóságot egy cashflow-bázisú ösztönző rendszer kidolgozására. A régi rendszer ugyanis már nem tudta betölteni funkcióját, miután a vezetők teljesítménye mostanában egyáltalán nem jelenik meg a részvényárfolyamban.
A közgyűlés napirendjére személyi változások is felkerültek, igazgatósági és felügyelőbizottsági tagok visszahívásáról és újak választásáról határoznak majd a részvényesek. Ez némileg meglepő, miután április elején már jelentősen átalakultak a vezető testületek. Mint arról beszámoltunk (NAPI Gazdaság, 2002. április 12., 12. oldal), a közgyűlés visszahívta az igazgatóságból a sziburos Mihail Szoboljevet és Szergej Zenkint és elfogadta Bordás Zoltán lemondását. A testületbe Márton Ferencet, az ÁÉB igazgatóját és Varga Bélát, a BC igazgatóját választották be. A felügyelőbizottságból kikerült Szergej Koseljev. Kérdésünkre Kovács F. László nem tudta megjelölni, milyen személyi változások várhatók. Megfigyelők nem tartják kizártnak, hogy a személyi kérdések egy tulajdonosi változás miatt kerültek napirendre, bár lehet, hogy csak a Gazprom-csoporton belüli átrendeződésről van szó.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet