A Második Deviza Factory Rt. (MDF) bejelentette, hogy április 19-én tőzsdei kivezetési kérelmet nyújtott be a Budapesti Értéktőzsdére. Egyúttal a tőzsdei szabályzatnak megfelelő vételi ajánlatot is beadtak, amelyet ugyanaz a három ajánlattevő tesz, akik az április elején lezárult felvásárlási ajánlat részesei voltak (NAPI Gazdaság, 2002. április 9., 11. oldal). Az új ajánlat ugyanúgy 3050 forintról szól majd, és akkor teszik közzé, ha annak feltételeit a BÉT elfogadta. Az előző ajánlat során egyébként az alaptőke 4,55 százalékát ajánlották csak fel a részvényesek, mégis valószínű, hogy ennek ellenére csak pár százalék maradt a papírból valóban közkézen.
E. J.
