BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

László Csaba jövőre eltörölné az árfolyamnyereség-adót

2002. április 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

László Csaba, az MSZP pénzügyminiszter-jelöltje vasárnap éjszaka, a választási győzelem után lapunk kérdésére megerősítette, hogy az új kormány szándéka a tőkeszámlákon keletkezet árfolyamnyereség adóztatásának megszüntetése a 2003-as évtől kezdve. A két évvel ezelőtt bevezetett adóztatás - mint azt a pénzügyminiszter-jelölt korábban többször is kifejtette - elhibázott lépés volt: minimálisan emelte csupán az adóbevételeket, de visszafogta a lakossági megtakarítások tőkepiacra áramlását.
Noha a tőzsde élénkítése László felfogása szerint semmiképpen sem kormányzati feladat, alighanem jó hír a hazai befektetők számára a kínálat várható bővülése. Ezt jelenti a privatizáció elhatározott folytatása, amelyre példaként az Antenna magánosítását említette. A Mol-tulajdonosoknak viszont kevésbé jó hír, hogy a gázárak rendezését átfogó vizsgálat, illetve a kompenzációs rendszer kidolgozása előzi meg. A kárpótlási folyamat lezárásáról szólva László vasárnap este is megerősítette: az új kormány működésének első száz napjában egyebek között a kárpótlási folyamat lezárásának előkészítésére is szeretne sort keríteni. A még fel nem használt 7-8 milliárd forintnyi jegyért cserébe tulajdont kell adni.
Alig néhány hónappal az új tőkepiaci törvény hatálybalépése után ismét dolgozhatnak az értékpapírjogászok: a pénzügyminiszter-jelölt szeretne sort keríteni a tőkepiaci körök által sérelmezett - és a törvénybe szinte az utolsó pillanatban bekerült - 10 százalékos tőzsdei tulajdonszerzési korlát eltörlésére, mivel az legalábbis megnehezítheti a Budapesti Értéktőzsde további fejlődéséhez elengedhetetlenül szükséges szövetségeskereső tárgyalásokat.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet