BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatszáz forintos tőzsdei ajánlat az Aragóra

A tőzsdetitkárság jóváhagyta a Domestore Kft. tőzsdei vételi ajánlatát az Arago-részvényekre, a befektetőknek mától május 23-ig van módjuk a tőzsdén 600 forintért eladni a várhatóan május végén kivezetésre kerülő Arago-részvényeiket. Az Arago éves közgyűlése elé terjesztendő osztalékjavaslatról a társaság mai igazgatósági ülése dönt.

2002. április 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsdei szabályoknak megfelelően a társaság április 5-i közgyűlésén a tőzsdei kivezetésre szavazó - a szavatok 90,83 százalékával rendelkező - Domestore Kft. 600 forinton vételi ajánlatot tett az Arago részvényeire. A tőzsdére bevezetett 1 millió 462 ezer C sorozatú törzsrészvényből 955 ezer már amúgy is a Domestore-nál van (egy részét az augusztusi 460 forintos vételi ajánlat révén szerezte), így a mostani ajánlat elvileg 509 ezer Arago-részvényt érint. A Domestore megbízásából a Concorde Értékpapír Rt. vásárolja fel május 23-ig a tőzsdén a részvényeket. A mintegy 50 milliónyi közkézen lévő kamatozó részvényre - mivel azok soha nem is voltak a tőzsdén - nem terjed ki az ajánlat, tulajdonosaik viszont biztosra vehetik a mindenkori jegybanki alapkamat 75 százalékára (a tavalyi év után mintegy 8 százalékra) rúgó kamatot.
Az Arago igazgatósága mai ülésén dönt a társaság április 30-i közgyűlése elé terjesztendő eredményfelosztási javaslatról. Gránicz János vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a 459 millió forintos tavalyi nem konszolidált eredményből 93 millió forintot igényel a kamatozó, illetve a 3 százalékos osztalékelsőbbségi részvények tulajdonosainak kifizetése. A fennmaradó 366 millió forintból elvileg akár 5 százalékos osztalékra is futná, ám a társaság likviditási helyzetét a Pickre tett vételi ajánlat eléggé megviselte.
Az Arago az utóbbi két évben 50-50 forintos osztalékot fizetett, ám magát a fizetést nem hamarkodta el, tavaly például csak szeptember 1-jén vágták a szelvényeket. Ha idén is hasonló megoldást fogad el a közgyűlés, a papír alighanem osztalékszelvénnyel együtt távozik a parkettről.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet