A Pillér ingatlanalapokat kezelő Prudent Invest Rt. igazgatósága elfogadta azt az előterjesztést, amelyet az év végével lejáró, zártvégű Pillér II. ingatlanalap sorsáról terjesztenek a döntéshozók elé. Az alapkezelő egyszemélyes tulajdonosának, az ÁPV Rt.-nek arról kell majd határoznia, hogy a Pillér II.-t végelszámolják-e vagy kíséreljék-e meg nyílt végűvé alakítását. Ehhez - többek között - a PSZÁF engedélyére és forgalmazóra van szükség - tudtuk meg az alapkezelőnél.
Az alapkezelőnél úgy vélik, hogy az ÁPV Rt. talán már az éves mérleg elfogadásával egyidejűleg, május végéig tárgyalhatja a kérdést (bár a két dolog elvileg egymástól független). Forgalmazóként elsősorban a letétkezelési feladatokat ma is végző K&H Bank Rt. jött szóba, de a számos technikai teendőn nyilván majd a döntés után kezdenek teljes erővel dolgozni.
Egy másik, látszólag távolabbi probléma, hogy - az új tőkepiaci törvény alapján - az alapkezelő saját tőkéjét 2003 végéig 100 millió forintra kell feltölteni a jelenlegi 50 millió forint körüli szintről. (A társaság alaptőkéje jelenleg 30 millió forint.) Ugyancsak 2003 végén a Pillér I. ingatlanalap is lejár, bár elvileg annak futamideje is meghosszabbítható kétszer egy évvel. Így végső soron a tulajdonosnak nem árthat már most elgondolkodnia arról, hogy az alapkezelő cégnek milyen jövőt szán. Ha tervei vannak vele, akkor nyilván célszerű a Pillér II.-t is tovább életben tartani.
E. J.
