BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd forintos veszteség a Postabank Értékpapírnál

2002. április 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postabank Rt. mint a Postabank Értékpapír Rt. kizárólagos tulajdonosa április 15-én elfogadta a brókercég tavalyi éves mérlegét, amely 525 millió forint veszteséget mutat. Ez az összeg - habár még nem minden társaság tette közzé számait - mindenképpen a legnagyobbak közé tartozhat a brókerszakmában. A negyedik negyedéves előzetes számait a BÉT-en közzétevő 15 társaság körében például a két legnagyobb mértékű veszteség bőven elmarad ettől (Cashline: 150 millió forint, Buda-Cash: 73 millió forint - NAPI Gazdaság, 2002. március 14., 13. oldal). Szintén a Postabank Értékpapír Rt. tulajdonosa döntött arról - az eredményektől talán nem teljesen függetlenül -, hogy visszahívja a cég vezérigazgatóját, Kérdő Gyulát, és helyére Kishalmi Ottiliát nevezi ki.
A tavalyi, viszonylag nehéz évben is a legjobbak közé tartozott ugyanakkor a CA-IB Értékpapír eredménye. Igaz, végül az előzetes, a tőzsdének küldött jelentésekből kiszámolható 479 millió forintnál alacsonyabb, 427 millió forint volt az adózás utáni nyereség, ám ezt is sok más cég megirigyelheti. Újdonság, hogy a korábbi évektől eltérően a CA-IB nem fizet osztalékot, a teljes eredményt tartalékba helyezi.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet