A részvényárfolyamok pénteken, a kampány utolsó napján tökéletesen figyelmen kívül hagyták a külföldi eseményeket, a BUX 132 pontos emelkedéssel zárt, vagyis azok a befektetők voltak többen, akik a további emelkedésre tettek. Az index határidős piacán is intenzív vételi érdeklődés mutatkozott, az idei decemberi lejárat elszámolóára 144 ponttal emelkedett, s már 280 ponttal van a prompt felett. A részvényforgalom megközelítette a tízmilliárd forintot.
A választások előtti utolsó kereskedési napon főleg az állami tulajdonossal is rendelkező cégek papírjai iránt mutatkozott élénk kereslet. A Mol 3,27 százalékkal emelkedett, és 5685 forinton zárt, forgalma alig maradt el 3 milliárd forinttól. A forgalmi rangsor második helyét ezúttal a Matáv foglalta el, az eddigi kedvenc OTP kissé vesztett népszerűségéből, bár az 1,8 milliárdos forgalom önmagában nem számít rossznak. A távközlési papír 2 százalékos emelkedést, az OTP viszont 1 százalék alatti pluszt könyvelhetett el. Megállíthatatlannak tűnő emelkedés kezdődött délelőtt a Richter piacán, a gyógyszerrészvény 19 790 forinton is járt, zárásra azonban 19 365 forintig csúszott vissza a kurzus, ami jelképes, 0,2 százalékos erősödést jelent.
Az „állami” kategóriában nagyon jól szerepelt az Antenna, 400 millió forintos forgalom mellett csaknem 9 százalékkal ugrott föl az árfolyama. Ismét megélénkült a Zalakerámia, és jól szerepeltek az áramszolgáltatók is: a Démász 3 százalékos emelkedése mellett az Elmű 10, a Titász 5 százalékkal került feljebb. A nap végére visszaesett az Inter-Európa jegyzése, az átlagár azonban még magas, 1460 forint volt. Gyengén kezdett a Rába is, a zárókötés azonban már minimális emelkedést mutatott. Jól szerepelt a Danubius, a Graphisoft, a Pannonplast és a Pannon-Flax - igazolva az elemzői véleményeket, hogy a második vonal is jócskán profitálhat az optimizmusból.
M. G.
