BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmillió eurós új megrendelés a Mezőgépnél

2002. április 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mezőgép Rt. tegnap délután tartott rendes közgyűlésén magas, 72,2 százalékos részvétel mellett minden előterjesztést elfogadtak a részvényesek. Az igazgatóság és az fb májusban lejáró mandátumát három évvel meghosszabbították, a testületek összetétele nem változott. Elfogadták a társaság auditált mérlegét és eredménykimutatását. Mint Ivanics János vezérigazgató elmondta, a Mezőgép a közelmúltban több megrendelést is szerzett, ezek összértéke eléri a 10 millió eurót. A megrendelések közül kiemelkedik a Steyrrel kötött, autóipari alkatrészek szállításáról szóló szerződés. Ennek indulása 2003-ban, a teljes felfutás 2004-re várható. Mint Furár György pénzügyi igazgató lapunk kérdésére elmondta, a Mezőgép legnagyobb projektje, a GM-CVT (a General Motors új sebességváltójához készítenek alkatrészeket) nem alakul túl fényesen. A tavaly decemberi indulást követően mintegy két hónapig termelt a száz főt foglalkoztató üzem, azóta viszont megint leálltak a szállítások. A pénzügyi igazgató szerint csak a negyedéves gyorsjelentés után lehet megítélni, hogy a kiesés miatt mennyiben kell módosítani a 19 milliárd forintot meghaladó árbevételről szóló korábbi terveket. A CVT akadozásának komoly eredményhatása is lehet, mivel a projekthez kötődő beruházások 2002-től már jelentős amortizációval járnak.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet