Alapvetően csendesek voltak a pénzpiacok kedden is, talán a választások előtti kivárás hatására. A bankközi devizapiacon a forint az intervenciós sáv közepétől számított 12,38 százalékon állt kedd délután, mintegy 30 bázisponttal gyengült tehát keddhez képest. Az eurót ekkor 241,85-241,95, a dollárt 274,80-274,90 forinton jegyezték, az utóbbi 70-90 fillérrel erősödött.
A három hónapos hátralévő futamidejű diszkontkincstárjegyek tegnapi aukciója nemigen kavarta fel az állampapírpiacot. A kincstárjegyek 8,37 százalékos átlagos éves hozammal keltek el, ami hajszálpontosan megegyezik az egy héttel korábbi értékkel, és csak 2 bázisponttal magasabb az előző napi 3 hónapos referenciahozamnál. Az aukcióra az utóbbi időben szokásos, nagynak számító mennyiségű, 25 milliárd forintnyi kincstárjegyet ajánlottak fel és értékesítettek, 41 milliárd forintnyi ajánlat mellett.
A másodlagos állampapírpiacon a három hónapnál hosszabb futamidejű referenciahozamok egységesen estek, legnagyobb mértékben, 7-7 bázisponttal az 5 és 10 éves futamidőknél. Az MNB kéthetes betétjébe az aktuális, 8,5 százalékos éves kamat mellett 179 milliárd forintot helyeztek el, miközben csak mintegy 127 milliárd forintnyi korábbi betét járt le.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 7,75-8,15 százalék között jártak, ami 5-15 bázispontos emelkedést jelent. A BÁT-on mindössze áprilisi dollárra született üzlet, minimális értékben, az elszámolóárak is szinte változatlanok maradtak.
E. J.
