BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Volt Matáv-központ az Európa Alapban

2002. április 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európa Ingatlan Alap újabb ingatlant vásárolt Újpesten, a Mády Lajos utcában. Amint az alapkezelőtől megtudtuk, az épületre - egy volt Matáv-telefonközpontról van szó - 80 millió forint körüli összeget költöttek. A bérlővel kötött megállapodás nyomán az 1800 négyzetméteres bruttó alapterületű épületet az alap átalakítja, mintegy 50 millió forint költséggel. A bérlő iratraktárat fog üzemeltetni benne, és tíz évre előre szerződést kötött.
Az alap összvagyona (nettó eszközértéke) folyamatosan növekszik, és a múlt héten átlépte a 3 milliárd forintot. Ennek most is mindössze 33 százalék körüli hányada van ingatlanokban, ezért az alapkezelő tovább vizsgálja az ingatlanvételek lehetőségét. (Eladásokat nem tervez.) Valószínűleg újra vásárolnak majd telkeket - a korábbi ürömi telkeket ősszel eladták -, és szó van egy ipari-logisztikai projektről, amelynek megvalósítása során az Európa egy zöldmezős beruházásban vállalna szerepet.
Az alap tőkéjéből jelenleg mintegy 200 millió forint van intézményi befektetőknél, a többi magánszemélyek megtakarítása. Az alapkezelő várhatóan nemsokára tető alá hoz egy megállapodást a befektetési jegyek forgalmazásáról öt legnagyobb bankunk egyikével, aminek köszönhetően a forgalmazási helyek jelenleg hatvan körüli száma nagyjából megduplázódhat - tudtuk meg.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet