BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges volt a Sasad Rt.

2002. április 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A négy évvel ezelőtt még tőzsdére viteli terveket dédelgető egykori mezőgazdasági, mára leginkább ingatlanos céggé vált Sasad Rt. meglehetősen jó évet zárt tavaly. Az április 26-i közgyűlés meghívójából kiderül, hogy a társaság 98 millió forint üzemi és 228 milliós pénzügyi eredmény mellett adózás előtt 326 milliós profitot ért el. Az adózás után 319,4 milliós eredménnyel együtt a társaság nem konszolidált saját tőkéje 2001 végén elérte a 6 milliárd 348 millió forintot, ami a jegyzett tőke 128 százalékára rúgott.
A közgyűlés dönt öt Sasad-érdekeltség (a Telki Magánkórház Kft., a Bankár L Kft., a Hungarofruct Kft., a Greeninvest Kft. és a Shareinvest Kft.) anyavállalatba való beolvadásáról. Bár a 2000-ben csaknem egymilliárdos veszteséget elért kórház saját tőkéje (a tavalyi 90 milliós eredmény ellenére) még mindig negatív (58 millió forint erejéig), a beolvadások nem befolyásolják a Sasad-csoport helyzetét, mert az öt cégnek gyakorlatilag a Sasad volt az egyedüli tulajdonosa. A tőzsdén kívüli részvénypiac egykor fontos szereplőjének számító Sasad mára jószerével teljesen eltűnt a piacról, a fő tulajdonos Kovács Gábor részesedése állítólag már meghaladja a 98 százalékot.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet