A Mol tegnap tartott kisbefektetői fórumán a gázüzletág eladásáról felröppent hírek borzolták fel a (talán nem is csak kis)befektetők idegeit. Orbán Viktor miniszterelnök a nap folyamán többször is azt nyilatkozta, hogy jól haladnak a tárgyalások az MFB-vel a gázüzletág eladásáról és esélyt lát arra, hogy még ebben a választási ciklusban sor kerüljön a tranzakcióra. A Mol elnök-vezérigazgatója, Hernádi Zsolt ugyanakkor a kisbefektetői fórumon csak annyit volt hajlandó megerősíteni, hogy a társaság valóban folytatja a tárgyalásokat a gázüzletág eladásáról annak érdekében, hogy a részvényesek számára a leginkább értékteremtő megoldás szülessék.
A gázüzletág eladásáról szóló, immáron sokadik híradás újra alkalmas volt arra, hogy a Mol árfolyamát több száz forinttal felfelé lökje. Ezzel legalább látszólagosan alátámasztotta Orbán keddi kampánynyitó beszédének érvelését, amely szerint a várható gázáremelés miatt szárnyal a Mol. Más kérdés, hogy a jó szereplés vélhetően nem a várható gázáremelés, sokkal inkább az eladásra vonatkozó miniszterelnöki nyilatkozat miatt következett be.
Ráadásul eközben a szocialisták minden létező fórumon cáfolják, hogy bármikor is gázárakat emelnének, ami hasonlóan meglepő kijelentés, hiszen ezzel túllicitálják a Fidesz-kormányt is, amely az utóbbi években általában az inflációt meghaladó mértékben emelte a gázárakat. Annyi mindenesetre bizonyos, hogy az április 29-i közgyűlésre a gázüzletág eladása már nem kerülhet fel napirendként (több mint nyolc nap telt el a meghívó megjelenése óta), erre már csak újabb közgyűlés adhatna módot, amelyet viszont 30 napnál hamarabbra nem lehet összehívni.
(NAPI)
