BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éppen hogy nyereséges a Titász

2002. április 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A meglehetősen gyenge eredmények ellenére a részvényesek elfogadták a Titász Rt. igazgatóságának javaslatát a 200 forintos osztalékra a cég közgyűlésén. A társaság, amely 92,4 százalékban az EON Hungária tulajdonában van, a tavalyi eredmények alapján az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtó áramszolgáltató lett, osztalékfizetési rátája alig haladja meg a 2,9 százalékot. A társaság tavalyi eredményét szinte teljes egészében, több mint 92 százalékban osztalékként kifizetik.
Az eredmény legnagyobb részét ráadásul pénzügyi tevékenységének és a rendkívüli bevételeknek köszönhette a Titász, a társaság számára előnytelen áramár-alakulás miatt az üzleti eredmény csupán 100 millió forint lett. A Titászt nagyon súlyosan érintette az első félévi alacsony árrés, a cég a félévkor történt MVM-kiegyezés nélkül egyértelműen veszteséges lett volna. Az áramértékesítés eközben 3,7 százalékkal nőtt, a hálózati veszteség pedig 12,33 százalékról 11,2 százalékra csökkent. Egyre jelentősebb kárt okoznak viszont az eszköz- és berendezéstolvajok, akik a társaság üzleti eredményének több mint kétszeresét, 255 millió forintot tulajdonították el tavaly.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet