A meglehetősen gyenge eredmények ellenére a részvényesek elfogadták a Titász Rt. igazgatóságának javaslatát a 200 forintos osztalékra a cég közgyűlésén. A társaság, amely 92,4 százalékban az EON Hungária tulajdonában van, a tavalyi eredmények alapján az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtó áramszolgáltató lett, osztalékfizetési rátája alig haladja meg a 2,9 százalékot. A társaság tavalyi eredményét szinte teljes egészében, több mint 92 százalékban osztalékként kifizetik.
Az eredmény legnagyobb részét ráadásul pénzügyi tevékenységének és a rendkívüli bevételeknek köszönhette a Titász, a társaság számára előnytelen áramár-alakulás miatt az üzleti eredmény csupán 100 millió forint lett. A Titászt nagyon súlyosan érintette az első félévi alacsony árrés, a cég a félévkor történt MVM-kiegyezés nélkül egyértelműen veszteséges lett volna. Az áramértékesítés eközben 3,7 százalékkal nőtt, a hálózati veszteség pedig 12,33 százalékról 11,2 százalékra csökkent. Egyre jelentősebb kárt okoznak viszont az eszköz- és berendezéstolvajok, akik a társaság üzleti eredményének több mint kétszeresét, 255 millió forintot tulajdonították el tavaly.
A. A. G.
