BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínaiak is beszállnának az INA-ba

2002. április 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát illetékeseket meglepte, hogy az érdeklődését korábban jelző Mol és OMV mellett orosz, olasz, kínai és kuvaiti cégek is érdeklődnek az INA horvát kőolajipari vállalat esedékes privatizációja iránt - írta a Vecernji list című zágrábi napilap. A legnagyobb példányszámú horvát újság szerint a lehetséges stratégiai partnerek listáján megjelenhet az olasz ENI és az Agip Petroleum, az ománi nemzeti olajtársaság, a kuvaiti KIA, a kínai Chinochem és néhány tekintélyes orosz cég is.
Az érdeklődő cégek szándéknyilatkozatát júniusra várják Zágrábban. Az elbírálásban az INA, a horvát kormány és a horvát kőolajipari vállalat tanácsadói, a Deutsche Bank és a Price Waterhouse képviselői vesznek majd részt.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet