BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatszáz forintot kínálnának az Aragóért

Kivezetik a Budapesti Értéktőzsdéről az Arago Rt. C sorozatú részvényeit - döntött a társaság pénteki közgyűlése. A fő tulajdonos 600 forintot kínálna a kivezetési eljárás során a papírokért. A részvényesek jóváhagyták 646 ezer darab G sorozatú törzsrészvény osztalékelsőbbségivé nyilvánítását is.

2002. április 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Péntek délelőtt felfüggesztették a BÉT-en az Arago részvényeinek kereskedését, mivel a társaság közgyűlésén a kivezetésről szóló döntés után felolvasták a fő tulajdonos Domestore Kft. nyilatkozatát, amely szerint megtenné az ilyenkor szükséges vételi ajánlatot a C sorozatú törzsrészvényekre, 600 forintot kínálna érte darabonként. A közgyűlésen egyébként a fő tulajdonos szavazataival nagy többséggel fogadták el a kivezetési javaslatot. Gránitz János, az Arago vezérigazgatója a papírok alacsony likviditásával, a kedvezőtlen tőzsdei hangulattal, valamint a tőzsdei szereplés magas költségeivel indokolta az indítványt.

A részvényesi találkozón - a jelen lévő részvényesek sorozatonként megadott hozzájárulása után - döntés született 646 ezer darab G sorozatú törzsrészvény minimum 5 százalékos osztalékra jogosító, szavazati jog nélküli részvénnyé való átalakításáról is. Ezeket a papírokat egy korábbi igazgatósági döntés nyomán bocsátotta ki a társaság.
Lemondott igazgatósági tagságáról Karikás György és Leisztinger Tamás. Utóbbi lépése csak technikai jellegű volt - így kerülvén el, hogy nyáron lejáró megbízatása miatt ismét közgyűlést kelljen összehívni -, s a közgyűlés újraválasztotta. Karikás helyét a vezető testületben Csikós Csaba veszi át a közgyűlési döntés nyomán. Az ajánlattevő Domestore Kft.-ben egyébként - a Cégközlöny adatai szerint - február 23-án Leisztinger József 29 százalékos, jelentős befolyást szerzett.
L. A.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet