Péntek délelőtt felfüggesztették a BÉT-en az Arago részvényeinek kereskedését, mivel a társaság közgyűlésén a kivezetésről szóló döntés után felolvasták a fő tulajdonos Domestore Kft. nyilatkozatát, amely szerint megtenné az ilyenkor szükséges vételi ajánlatot a C sorozatú törzsrészvényekre, 600 forintot kínálna érte darabonként. A közgyűlésen egyébként a fő tulajdonos szavazataival nagy többséggel fogadták el a kivezetési javaslatot. Gránitz János, az Arago vezérigazgatója a papírok alacsony likviditásával, a kedvezőtlen tőzsdei hangulattal, valamint a tőzsdei szereplés magas költségeivel indokolta az indítványt.
A részvényesi találkozón - a jelen lévő részvényesek sorozatonként megadott hozzájárulása után - döntés született 646 ezer darab G sorozatú törzsrészvény minimum 5 százalékos osztalékra jogosító, szavazati jog nélküli részvénnyé való átalakításáról is. Ezeket a papírokat egy korábbi igazgatósági döntés nyomán bocsátotta ki a társaság.
Lemondott igazgatósági tagságáról Karikás György és Leisztinger Tamás. Utóbbi lépése csak technikai jellegű volt - így kerülvén el, hogy nyáron lejáró megbízatása miatt ismét közgyűlést kelljen összehívni -, s a közgyűlés újraválasztotta. Karikás helyét a vezető testületben Csikós Csaba veszi át a közgyűlési döntés nyomán. Az ajánlattevő Domestore Kft.-ben egyébként - a Cégközlöny adatai szerint - február 23-án Leisztinger József 29 százalékos, jelentős befolyást szerzett.
L. A.
