BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Díjemelés a Reálszisztéma Ingatlannál

2002. április 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ügyfélszám jelentős növekedése miatt a Reálszisztéma Alapkezelő emelte a Reálszisztéma Ingatlan Alap egyes, az alapból közvetlenül a forgalmazónak fizetett díjait. Az eladott és visszaváltott befektetési jegyek után ezentúl is félszázalékos díjat kap a hasonló nevű brókercég, de nem a névérték, hanem az árfolyamérték után. Ezzel összefüggésben a díj havi minimuma félmillió forintról háromnegyedmillió forintra emelkedik. Szétválasztották az értékpapír- és a tőkeszámla-vezetési díjakat, ez az eddigi havi 350 ezer forint mellett további 250 ezer forintos kiadás. (Ugyanakkor a piaci gyakorlattól eltérően az ügyfelekre ilyen díjakat nem terhelnek.)
Összességében - ha a minimumdíjat számlázzák - mindez havonta félmillió forint pluszkiadást jelent az alapnak, ami a konstrukció kétmilliárd forint körüli méreténél mindössze évi 3 ezrelékkel csökkenti a hozamot. A befektetőket közvetlenül terhelő forgalmazási jutalék változatlan maradt. (Ez éven túl nulla, fél éven túl 0,2, fél éven belül pedig 0,5 százalék.)
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet