A korábbinál magasabb 230-240 forintos benzin- és ennél 10-15 forinttal alacsonyabb dízelüzemanyag-árat jósolnak a hazai kutaknál a Mol Rt. szakértői a következő három hónapra. Geszti László ügyvezető igazgató tegnap tartott sajtóbeszélgetésén az elmúlt időszakban felfelé mozduló világpiaci kőolaj- és termékárakkal magyarázta a rövid távon emelkedést váró jóslatot. Ennek ellenére hosszabb távon továbbra is arra számítanak, hogy az olajár a 25 dolláros szint körül fog mozogni. A mostani áremelkedés az éleződni látszó közel-keleti helyzetre, az ezzel egy időben bekövetkező világgazdasági élénkülésre és a növekvő amerikai fogyasztásra tekintettel már a 27 dolláros szintet is elérte. Ezt akár további emelkedés is követheti, szerintük rövid távon a 28 dollár sem elképzelhetetlen. A Mol továbbra is az eddigi árpolitikájának megfelelően kívánja követni a világpiaci ármozgásokat. Most mindazonáltal nem jelentettek be újabb áremelést. A társaság a hazai piacon az év első két hónapjában 4-5 százalékos fogyasztásnövekedést mért, ez meghaladja az egész évre becsült 3 százalékot. A növekvő olajár gázüzletágra gyakorolt hatásáról tegnap nem esett szó, azonban nyilvánvaló, hogy ilyen olajárak mellett az továbbra is veszteséges marad.
A. A. G.
