A Lazányi Béla korábbi ÁPV-képviselő februári lemondása után az új it-tag megválasztásáról - vagyis az egyetlen napirendi pontról - kellett volna döntést hoznia a Pick Szeged Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlésének. Az ÁPV-nek egy jelöltje volt a februárban megüresedett posztra, Markos András szociológus-menedzser személyében. A közgyűlés elején azonban az Arago képviselője a közgyűlés elhalasztását indítványozta, arra hivatkozva, hogy az igazgatóság nem ismeri a jelöltet.
A javaslatot hosszas vita követte, az ÁPV képviselője közölte: nem értenek egyet a kifogással, mivel a személyi javaslatukat korábban megküldték a Pick elnökének, aki egyben az Arago igazgatóságának is elnöke. Az aranyrészvényes ÁPV képviselője nehezményezte az elnapolást, mondván, az április 29-ei éves rendes közgyűlés előtt az igazgatóság működőképessége veszélybe kerülhet, mivel az alapszabály szerint az aranyrészvényt képviselő tagnak számos üzletpolitikai kérdésben vétójoga van.
A közgyűlés végül 97,64 százalékos többséggel felfüggesztette a közgyűlést, amely április 29-én 14 órakor folytatódik. A Pick igazgatósága tegnap további bejelentéseket tett. A grémium megtárgyalta és az április 29-i éves közgyűlésnek elfogadásra javasolja a társaság beszámolóját és nem javasol osztalékfizetést. Ugyancsak tegnap hozták nyilvánosságra, hogy teljesült a társaság március közepén adott sajátrészvény-vásárlási megbízása. A Pick 23 538 részvényt vásárolt a tőzsdén, amivel a saját részvények állománya 352 873 darabra növekedett, ami az alaptőke pontosan tíz százaléka.
A Pick tájékoztatást adott a Szegedi Bíróság végzéséről, amely szerint a bíróság a „Pick Szeged Rt. közgyűlésének március 11-i határozatát" - amellyel a Pick részvényeinek tőzsdei kivezetését határozták el - felfüggeszti.
(NAPI)
