BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalék miatt kelendőek az áramszolgáltatók

2002. március 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alacsony forgalom és álmos kereskedés jellemezte a Budapesti Értéktőzsde szerdai napját. A teljes részvényforgalom mintegy 3,1 milliárd forintot tett ki, az index 79 ponttal csökkent a nap végére. Az előző napi amerikai fogyasztói bizalmi index miatt keletkezett jó hangulat tegnapra teljesen elmúlt, a kereskedést végig a lassan lemorzsolódó árfolyamok jellemezték, kiugró árfolyamváltozás azonban szinte egyáltalán nem volt.
A piacvezető papír továbbra is a Matáv volt, 891 millió forintos forgalommal. A telefonrészvény árfolyama 965 forintra csökkent, ami 7 forintos változás az előző napi záráshoz képest. Az OTP sem tudta megtartani a 2200 forintos árfolyamszintet, 32 forintos árcsökkenése mintegy 670 millió forint forgalom mellett következett be.
A gyógyszerrészvények közül tegnap az Egis piacán jelentkezett nagyobb kínálat. A kisebbik gyógyszergyártó papírjai alig 55 milliós forgalom mellett közel 3 százalékkal visszaestek, ami különösen a gyakorlatilag szinten maradó Richter árfolyamával összehasonlítva látszik szembetűnőnek.
A magas olajárak, úgy tűnik, továbbra sem töltik el örömmel a Mol részvényeseit, a társaság részvényei tegnap is az ötezer forintos határ alá kerültek és ott stabilizálódtak. A TVK-ról érkező hírek hatására felfelé tartó részvényárfolyamot a meginduló erőteljes eladások az előző napi szint alá nyomták vissza.
Jó piaca volt viszont az áramszolgáltatóknak, igaz, a leglikvidebb Démász esetében egy külföldi hátterű brókercég a kereslet láttán nagy eladóként jelent meg. A Démász ugyan elérte, sőt rövid időre meg is haladta az áramárvita tavalyi kirobbanása előtti 10 ezer forintos árfolyamszintet, a nagy eladó megjelenésével azonban ez hamar elmúlt, és végül alig zárt előző napi árszintje felett a BUX-kosárban az ötödik legnagyobb súllyal bíró részvény.
A kárpótlási jegyek hír hiányában tovább folytatták lemorzsolódásukat, tegnap 571 forinton is kötöttek rájuk üzletet igaz, zárásra 600 forintra nőtt az árfolyam. A jegy forgalma a szokottnál is alacsonyabb volt, értéke alig érte el az 5 millió forintot.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet