A BorsodChem tegnap bejelentette, hogy az igazgatóság elfogadta a társaság auditált mérlegeit. Az IAS-kimutatásban a gyorsjelentésben szereplőnél 200 millió forinttal alacsonyabb, 7,94 milliárd forint nyereség szerepel, a magyar számvitel szerinti nem konszolidált pedig 5,17 milliárd forint. A BC igazgatósága részvényenként 120 forint osztalékot javasol a részvényeseknek.
A társasághoz kapcsolódó hír, hogy 25 százalékos szakmai befektetője, a Szibur közgyűlésén a Gazprom keresztülvitte akaratát: a teljes igazgatóságot visszahívták - köztük Georg Stahlt, a BorsodChem elnökét is - s az olajcég saját embereit ültette a testületbe. (Az elnök a Gazprom vezérigazgató-helyettese, A. Rjazanov, a vezérigazgató pedig az előzetesben lévő J. Goldovszkij helyett Vjacseszlav Szkvorcov lett). A közgyűlés érvénytelenítette a tavalyi közgyűlés több döntését, így a tőkeemelést és az átváltható kötvények kibocsátását. Egyes vélemények szerint a Szibur e kibocsátásokból finanszírozta volna a BorsodChem-részesedés megvásárlását.
(NAPI)
