BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett a kincstárjegyek hozama

2002. március 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A három hónapos hátralevő futamidejű diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióján 8,43 százalékos átlagos éves hozammal keltek el a papírok. Ez magasabb az összehasonlításra alkalmas mutatóknál, például az előző napi másodpiaci referenciahozam értéke csak évi 8,35, a három hónapos MNB-kötvények hétfői aukciós átlaghozama pedig 8,37 százalék volt. Az aukció napján a 3, 6 és 12 hónapos állampapír-piaci referenciahozamok 3-4 bázisponttal emelkedtek. A többéves kötvényeknél ugyanakkor ez a mutató 1-3 bázispontos hozamcsökkenést jelzett.
Az aukción a szokásosnál szerényebb mértékű volt a túljegyzés, 25 milliárd forintnyi papírra 32 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. A jegybank kéthetes betétjébe viszont - az aktuális, 8,5 százalékos éves kamat mellett - 296 milliárd forintot helyeztek el, miközben a lejáró betétállomány csak 225 milliárdot tett ki.
A bankközi devizapiacon délután a forint 11,61 százalékra állt az intervenciós sáv közepétől, ami szerény, 11 bázispontos erősödést jelent. Az euró 244,00-244,10, a dollár 279,75-280 forintot ért, az utóbbi 1,1 forintos drágulás. A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 40-50 bázisponttal, évi 8,10-8,40 százalékra emelkedtek. A BÁT határidős devizapiacán igen gyér, alig több, mint 100 millió forint volt a forgalom, erősödött a májusi euró és az áprilisi dollár.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet