A BorsodChem Rt. igazgatósága részvényenként 120 forint osztalék kifizetését javasolja a 2001-es üzleti év után - tette közzé tegnap a társaság. Az osztalék mértéke nem lephette meg a részvényeseket, a meglehetősen eladósodott társaság idén is számos beruházást végez, így a 667 forintos részvényenkénti eredmény nagy részének visszatartása logikus lépés. Ahogy a társaság fogalmaz: „az igazgatóság a jelenlegi és a közeljövőben várható gazdasági, piaci környezet és a társaság további növekedésének figyelembevétele mellett döntött a 120 forintos osztalék mellett”.
A részvényesek az április 11-én a margitszigeti Thermal Hotel Danubiusban tartandó közgyűlés többi előterjesztéséről április 8-án tudhatnak meg részleteket. A meghívó szerint a szokásos pontok mellett terítékre kerül az alapszabály módosítása az új tőkepiaci törvényre való tekintettel, és változások várhatók a társaság irányító testületeiben is. A részvény árfolyama az elmúlt egy héten a 4500 forintos szintről 4000 forint alá süllyedt, az osztalékbejelentés okozta kisebb élénkülés után tegnap is az eladók voltak többen, s a részvény végül 3995 forinton zárt.
(NAPI)
